У 2024 році дослідження в Інституті електродинаміки НАН України зосереджувалися на подальшому розвитку фундаментальних та прикладних досліджень у галузі фізико-технічних проблем енергетики за напрямами, затвердженими Постановою Президії НАН України № 67 від 28 березня 2012 р.
Станом на кінець року в Інституті функціонували 11 наукових відділів в яких працювали 41 доктор наук (з них 4 жінки), у тому числі 5 академіків НАН України та 4 члени-кореспонденти НАН України, а також 82 кандидати наук, включаючи докторів філософії (з них 11 жінок). Загальна чисельність співробітників інституту на 31.12.2024 р. становила 295 осіб (в т.ч. 106 жінок). Серед них 165 наукових співробітників (з них 30 жінок), у тому числі керівників – 12, головних наукових співробітників – 8, провідних наукових співробітників – 22, старших наукових співробітників – 57, наукових співробітників – 14, молодших наукових співробітників – 8, інших – 44 співробітника. Середній вік науковців інституту в 2024 р. становив 61,3 років, причому середній вік докторів наук досяг 67 р., а кандидатів наук зменшився до 55,5 р. За 2024 рік на роботу в інститут було прийнято 8 наукових працівників, в тому числі 3 – випускника ЗВО України, а також звільнено з роботи 10 науковців, з них 4 кандидати наук. За рік було захищено одну дисертацію на здобуття ступеню доктора філософії.
На кінець року в аспірантурі та докторантурі Інституту навчалось 14 аспірантів і 4 докторанти. Всі з відривом від виробництва. Протягом року два докторанти закінчили навчання та двох нових було прийнято. За рік було випущено двох аспірантів, а прийнято п’ятьох.
У 2024 році Інститут проводив дослідження за 39 темами. Серед них 4 за проєктами Національного фонду досліджень України «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди» та «Наука для зміцнення обороноздатності України»; 2 – з програмно-цільової та конкурсної тематики НАН України; 26 з відомчої тематики та 7 з договірної тематики. Фінансувалися відомчі, програмно-цільові та конкурсні роботи з загального фонду Державного бюджету України, серед яких 22 завдання було на проведення фундаментальних та 6 на проведення прикладних науково-дослідних робіт. Крім того 4 проєкти з державної тематики та 7 договірних робіт виконувались за рахунок фінансування з спеціального фонду Державного бюджету України.
Було розпочато виконання інноваційних проєктів у межах програми Innovate Ukraine (Інноваційна Україна – підтримання енергетичного відновлення України), яка започаткована меморандумом про Енергетичне партнерство між Україною та Великою Британією, укладеного Міністерством енергетики України та Міністерством закордонних справ і у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства (FCDO) Великої Британії.
В 2024 р. науковцями Інституту підготовлено до друку 6 монографій (71,08 обл. вид. арк.), 2 підручники та один навчальний посібник, 3 збірники наукових праць Інституту (34,0 обл. вид. арк.) та 6 номерів журналу «Технічна електродинаміка» (70,3 обл. вид. арк.). Загальна кількість публікацій науковців Інституту у фахових вітчизняних та закордонних журналах становила 155 статей, а кількість статей у журналах, що індексуються провідними наукометричними базами даних (Web of Science та Scopus) – 83. Матеріали збірників наукових праць розміщено за посиланням https://prc.ied.org.ua/index.php/proceedings, а номерів журналу «Технічна електродинаміка» – за посиланням: https://techned.org.ua/index.php/techned. За рік науковцями Інституту було опубліковано 62 тези з міжнародних науково-технічних конференцій. Кількість цитованих публікацій науковців Інституту зросла з 451 до 516. При цьому показник h-індексу ≥ 20 мають 6 науковців, ≥ 10 – 17, а ≥ 5 відповідно – 62 співробітника.
В травні Інститут брав участь в «Міжнародному промисловому форумі –2024», – найбільшій промисловій виставці в Україні, яка з 2005 року входить до переліку провідних світових промислових виставок, а в жовтні – в XXI Міжнародному енергетичному бізнес-форумі «5Е: енергетика, електротехніка, енергоефективність, екологія, енергоресурси»; IX Міжнародному конгресі інженерів-енергетиків «Шляхи та методи збереження стійкості енергетичної системи, її відновлення та побудови на засадах інноваційних енергетичних технологій» та XV Міжнародній спеціалізованій виставці «Еco Energy EXPO», які відбулись у межах цього форуму. Крім того, Інститут був організатором Міжнародної науково-технічної конференції «ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ – 2024», яка проходила в червні 2024 р. в м. Києві.
Найбільш важливі результати досліджень за напрямами:
- Режими електроенергетичних систем і об’єктів та керування ними
- Перетворення і стабілізація параметрів електромагнітної енергії
- Системи та комплекси електромеханічного перетворення енергії
- Інформаційно-вимірювальні системи і метрологічне забезпечення в електроенергетиці