Національна академія наук України
Інститут електродинаміки
22
лютого
Наказом директора інституту № 18-ОС від 21.02.2024 р. затверджено кандидатів на заміщення вакантних посад, визначених наказом № 7-ОС від 15.01.2024 р: - Берека Владислав Олегович…

Титко Олексій Іванович

член-кореспондент НАН України

Відомий вчений в галузі електромеханіки та енергетичного електромашинобудування. Доктор технічних наук (1987 р.), професор (1994 р.), член-кореспондент НАН України (2009 р.).

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1990 р.). Лауреат премії АН УРСР ім. Г.Ф.Проскури (1979 р.).

Автор близько 240 наукових праць, в т.ч. п’яти фундаментальних монографій та 49 винаходів з конструктивних рішень машин.

Олексій Іванович Титко народився 10 жовтня 1943р. В 1965 році закінчив механіко-математичний факультет Київського державного Університету ім. Т.Г.Шевченка. З цього ж року розпочав свою трудову діяльність в Інституті електродинаміки НАН України.

Науковий доробок вченого складають праці в галузі електромеханіки, енергетичного електромашинобудування і електроенергетики, в тому числі з розробки методів і засобів теоретичного і експериментального дослідження та вивчення електромагнітних, теплових і механічних процесів в турбо- і гідрогенераторах, з розробки теорії і засобів функціонального моніторингу, оптимізації режимів експлуатації і технічного обслуговування енергетичних електричних машин.

Монографії Олексія Івановича є одними з перших, що узагальнюють дослідження в галузі комплексного моделювання електромагнітних і теплових процесів в енергетичних електромашинах. Створені ним методи дослідження та вивчені закономірності електромеханічних і теплових процесів в кінцевих зонах статора і ротора турбогенераторів є складовою світових досягнень науки.

Створений О.І.Титком колектив науковців продовжує започатковану ним співпрацю з ДП завод «Електроважмаш», АЕС, ТЕС і ГЕС з підвищення надійності турбогенераторів, вирішенню проблеми маневреності генеруючих потужностей в Україні.

Під керівництвом О.І.Титка виконано і успішно захищено 9 кандидатських і одна докторська дисертації.

О.І.Титко помер в Києві 12 лютого 2017 року.