- Протягом 2020 року наукові дослідження інституту з цього наукового напряму були спрямовані на розробку моделей та засобів оцінювання похибки прогнозу обсягів відпуску електричної енергії виробниками з відновлювальних джерел енергії та її впливу на ринкову вартість електричної енергії в Україні.
- Розроблено моделі роботи сонячної електричної станції потужністю 1200 МВт для видавання енергії в ОЕС України за умов детальної оцінки річних погодинних режимів роботи станції такого типу Показана можливість та доцільність використання інфраструктури Чорнобильської АЕС для розміщення в цьому районі сонячної станції 1200 МВт, яка спроможна забезпечити початкове заміщення потужності виведеної з експлуатації Чорнобильської АЕС.
- Запропоновано організацію автоматичного регулювання частоти в ОЕС України із залученням лінії постійного струму.
- Досліджено методи мінімізації впливу насичення магнітопроводу трансформатора струму на точність первинного вимірювального каналу струму, які ґрунтуються на моделі струму короткого замикання, а також методи неперервного моніторингу технічного стану механічних елементів, залишкового комутаційного ресурсу і параметрів газової суміші елегазових вимикачів на напругу 750-330 кВ.
- Здійснено моделювання характерних режимів системоутворюючих ліній електропередавання магістральних електричних мереж та техніко-економічне порівняння результатів ефективності встановлення керованих пристроїв компенсації реактивної потужності.
У наступному році дослідження в цьому напряму будуть спрямовані на розробку та верифікацію засобів аналізу ОЕС України в умовах інтеграції ринку електроенергії до ENTSO-E. Буде продовжено удосконалення моделей та методів врахування впливу збільшення частки відновлюваних джерел енергії на функціонування ОЕС України та ринкову вартість електричної енергії в Україні, а також буде розроблено обчислювальні програмні засоби для відлаштування мікропроцесорних засобів захисту від вимірів в непошкоджених фазах в складних електричних мережах ОЕС України. Передбачено дослідження методів прогнозування вузлового навантаження в електричних мережах, розробку моделей підвищення ефективності управління потоками енергії через окремі електричні мережі на основі пристроїв FACTS, зокрема керованих шунтувальних реакторів.