Clean Power

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ


ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ

Титко Олексій Іванович, член-кореспондент НАН України

10.10.1943 - 12.02.2017

Відомий вчений в галузі електромеханіки та енергетичного електромашинобудування. Доктор технічних наук (1987 р.), професор (1994р.), член-кореспондент НАН України (2009 р.).

Лауреат премії АН УРСР ім. Г.Ф.Проскури (1979р.). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1990 р.).

Автор близько 180 наукових праць і більше 40 винаходів з конструктивних рішень машин.

Олексій Іванович Титко народився 10 жовтня 1943р. В 1965 році закінчив механіко-математичний факультет Київського державного Університету ім. Т.Г.Шевченка. З цього ж року розпочав свою трудову діяльність в Інституті електродинаміки НАН України, де пройшов шлях від інженера до завідувача відділу моделювання машин змінного струму (з 2000 р.).

Науковий доробок вченого складають  праці в галузі електромеханіки, енергетичного електромашинобудування і електроенергетики, в тому числі з розробки методів і засобів теоретичного і експериментального дослідження та вивчення електромагнітних, теплових і механічних процесів в турбо- і гідрогенераторах, з розробки теорії і засобів функціонального моніторингу, оптимізації режимів експлуатації і технічного обслуговування енергетичних електричних машин.

Створені ним методи дослідження та вивчені закономірності електромеханічних і теплових процесів в кінцевих зонах статора і ротора турбогенераторів є складовою світових досягнень науки.