Clean Power

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ


ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ

Бібліотека

           До всеукраїнського дня бібліотек

 

Розалія Юліївна Берлянт - перший завідувач науково-технічної бібліотеки

Інституту    енеогетитки АН УРСР

Розалія Юліївна Берлянт – фахівець з великим досвідом бібліотечної справи.  Народилася 31 серпня 1893 року в сім‘ї міщанина Ю.Х.Ельперіна. Середню освіту отримала в Комерційному училищі М.Г.Хорошилової. У 1918-1923 рр. навчалася на Вищих жіночих курсах м. Києва, все життя добре володіла французькою та німецькою мовами і частково англійською.

       Діяльність Берлянт в бібліотечній галузі розпочалася в далекому 1928 році з посади бібліотекаря заводу «Більшовик». У 1938 р.-1939 рр. вона закінчує спеціальні бібліотечні курси при АН УРСР та йде працювати бібліографом до бібліотеки АН УРСР, а потім переходить до бібліотеки Інституту ОХМД. Наприкінці 1940 р. повертається в бібліотеку АН УРСР на посаду головного бібліотекаря.

       Під час війни Берлянт з чоловіком евакуюється до Грузії, а після його смерті у 1942 році їде до Уфи, де знов починає працювати у бібліотеці АН УРСР. За викликом брата у травні 1943 переїздить до Москви, де її призначують виконавчим обов‘язки директора бібліотеки Московського гірничого інституту, а потім старшим інженером-референтом бібліотеки ЦАГІ. За сумлінну роботу з відродження роботи цих наукових бібліотек, постраждалих за час евакуації та реевакуації, вона була нагороджена похвальним листом та грошовою винагородою. Крім службових обов‘язків, Розалія Юліївна веде активно роботу в культсекторі з обслуговування дітей та приймає участь в облаштуванні дитячого садочку. У жовтні 1944 р. Берлянт закінчує курси директорів технічних бібліотек при Державній науковій бібліотеці СРСР і, нарешті, влітку 1945 р. повертається до Києва.

       В рідному місті у серпні 1945 р. Берлянт влаштувалася науковим робітником - консультантом при бібліотеці Українського геологічного управління, звідки й перейшла в Інститут енергетики АН УРСР. На посаді завідувача бібліотеки Розалія Юльєвна відпрацювала майже дванадцять років: з 23 січня 1947 р. по 4 липня 1958 р. Саме тоді було закладено основи фонду нашої бібліотеки, визначені пріоритетні напрямки роботи з читачами та канали поповнення печатними виданнями профільної тематики. За відмінне виконання своїх обов‘язків, розвиток і покращення роботи свого підрозділу, а також за активну участь у суспільному житті наукового закладу завідувач бібліотеки неодноразово мала подяки від керівництва Інституту.

       З1 вересня 1958 р. у віці 65 років Розалія Юльєвна Берлянт звільнилася з Інституту енергетики в зв‘язку з виходом на пенсію.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Заснована в 1944 р. як бібліотека Інституту енергетики АН УРСР, з 1947 р. – бібліотека Інституту електротехніки АН УРСР, з 1963 р. – бібліотека Інституту електродинаміки.

Бібліотечний фонд нараховує 232 тис. примірників (іноземні видання – 59 тис. примірників). Книг – 51 тис. примірників (іноземні видання –1,5 тис. примірників); періодичних видань – 158 тис. примірників (іноземні видання – 57,5 тис. примірників); спецвидів – 23 тис. од.  Описи винаходів до авторських свідоцтв та патентів – 165 тис. одиниць, нормативно-технічні документи – 3 тис. одиниць, промислові каталоги – 8тис. одиниць, переклади – 2 тис. одиниць  Обмінний фонд бібліотеки нараховує 667 примірників.

У фонді представлена література з питань електротехніки, а також з окремих суміжних галузей - математики, фізики, енергетики, радіотехніки, кібернетики, обчислювальної техніки. Зберігаються: література з особистої бібліотеки члена-кореспондента HАH України Б. П. Борисова (3 тис. примірників з питань електротехніки); багаторічні комплекти періодичних видань, зокрема: "Электричество" (1908 р.), "Электрические станции" (з 1930 р.); повний комплект журналу  "Технічна  електродинаміка" та «Праці Інституту електродинаміки НАН УкраЇни» з 1999 року.

Каталоги: алфавітні – на книги, періодичні видання, автореферати дисертацій, дисертації; систематичні – на книги, спецвиди (з 1944 р.).

Картотека праць співробітників інституту (з 1944 р.).

На базі  комп‘ютерної програми «ИРБИС» створена електронна версія каталогу  науково-технічної бібліотеки.

У читальному залі експонуються постійно діючі виставки «Нові надходження» та «Публікації Інституту електродинаміки НАН України».

Бібліотека ІЕД НАН України  співпрацює  та здійснює обмін  науковими працями та журналами з бібліотеками  системи НАН України з міст Києва, Львова, Донецька, Харкова, Алчевська, Дніпропетровська, Кременчука, Сімферополя та з іншими науковими закладами України.

Тел.(044) 456-03-61, (044) 366-25-01, факс (044) 456-94-94

 Книги, подаровані науково-технічній бібліотеці ІЕД НАН України у 2016 році

 Нові надходження в науково-технічну бібліотеку Інституту електродинаміки НАН України
у вересні 2016 р 

Нові надходження в науково-технічну бібліотеку Інституту електродинаміки НАН України
(1 квартал 2015)

Дисертації науковців, прийняті в фонди НТБ ІЕД у 2015 р.

Книжкові видання, придбані НТБ ІЕД в 2014 р.

Книги науковців Інституту електродинаміки, подаровані науково-технічній бібліотеці  ІЕД 
у 2014 р.

Надходження літератури  у бібліотеку інституту у 2010-2013 р.р.

Представляємо Вашій увазі інформацію про книжкові видання з виставки нових надходжень науково-технічної бібліотеки ІЕД.

Представляємо Вашій увазі нову виставку, що відкрита в читальному залі науково-технічної бібліотеки «КНИГИ З АВТОГРАФАМИ АВТОРІВ».

Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих побачити свою книгу серед видань цієї виставки!

 

До 70-річчя ІЕД НАН України

Публікації співробітників Інституту електродинаміки НАН України за період  2007-2016 рр.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ імені В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

Центр бібліотечних електронних ресурсів і технологій

Відділ технологій дистанційного обслуговування

03039 Київ-39, проспект 40-річчя Жовтня, 3; E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;

Internet: http//www.nbuv.gov.ua, т. 524-11-19

 

 

Відділ технологій дистанційного обслуговування Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

підготував новий науковий реферативний огляд "Нанотехнології у XXI столітті".

Ознайомитися з ним можна за наступним посиланням: http://www.nbuv.gov.ua/node/2305 .

 

 

Архів