Clean Power

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ


ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ

до 100-річчя нан україни

Постанова Президії НАН України від 31.01.2018 №43 «Про Ювілейну почесну грамоту на честь 100-річчя Національної академії наук України»

 
 

У 1947 році в Інституті електродинаміки (тоді Інститут електротехніки АН УРСР) під керівництвом академіка АН УРСР С.О.Лебедєва було створено першу на європейському континенті цифрову електронну обчислювальну машину з програмним керуванням МЭСМ (малая электронная счетная машина). Вона започаткувала розвиток в СРСР засобів цифрової електронної техніки – основи сучасних систем перетворення інформації для дослідження будь-яких процесів і керування ними.

 

 

З часу створення МЭСМ в ІЕД НАН України розроблялися і впроваджувалися в електроенергетиці методи математичного моделювання електроенергетичних систем і програмні засоби для використання в автоматизованих системах диспетчерського керування електроенергетичними системами, які забезпечували надійність функціонування Об’єднаної енергосистеми України, інших ОЕС і Єдиної енергосистеми СРСР. Тепер вони використовуються в Національній енергетичній компанії «Укренерго» і в енергетичних компаніях інших країн.

 

 Читати далі