Clean Power

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

The National Academy of Sciences of Ukraine


The Institute of Electrodynamics

There are no translations available.

Науково-технічна бібліотека Інституту електродинаміки HАH України

      Науково-технічна бібліотека заснована у 1939 році при Інституті енергетики АН УРСР в місті Харкові.. З 1947 р. бібліотека стає підрозділом Інституту електротехніки АН УРСР, з 1963 р. – Інституту електродинаміки АН УРСР.

      Загальний бібліотечний фонд нараховує 242 тис. примірників (іноземні видання – 62 тис. примірників). Книг та брошур  – 49 тис., у т.ч. іноземних – 1,5 тис.; періодичних та продовжуваних видань – 170 тис. примірників, з них іноземних – 60 тис. примірників; нормативні виробничо-практичні видання – 21 тис. од. Документів на електронних носіях – 79. Обмінний фонд бібліотеки нараховує 639 примірників

      У фонді представлена література з питань енергетики та електротехніки, а також з суміжних галузей науки - математики, фізики, енергетики, радіотехніки, кібернетики, обчислювальної техніки. Зберігаються: література з особистої бібліотеки члена-кореспондента HАH України Б.П. Борисова (3 тис. примірників з питань електротехніки); багаторічні комплекти періодичних видань і видань, що продовжуються. Зокрема, журнали: "Электричество" (1908 р.), "Электрические станции" (з 1930 р.); повний комплект журналу  "Технічна  електродинаміка", та «Праці Інституту електродинаміки НАН України» з 1999 року.

     Каталоги:  алфавітні – на книги, періодичні видання, автореферати дисертацій та дисертації; систематичні – на книги тощо (з 1944 р.).

     Картотеки: «Праці співробітників інституту» (з 1944 р.), «Праці співробітників, які вибули з ІЕД АН УРСР», «Картотека періодичних видань», «Іноземні монографії», «Картотека довідників»

     На базі комп‘ютерної програми «ИРБИС» ведеться постійна робота зі створення електронної версії каталогу науково-технічної бібліотеки, яка вже нараховує майже 33 000 записів. Копію каталогу передано до відділу електронних ресурсів Національної бібліотеки України ім. Вернадського, де її внесено до єдиного електронного каталогу НБУВ.

      В читальному залі експонуються постійно діючи виставки «Нові надходження», «Публікації Інституту електродинаміки НАН України», «Книги з автографами авторів», «Книги, подаровані співробітниками Інституту електродинаміки».

.   НТБ інституту співпрацює та веде обмін книгами, науковими працями, журналами з бібліотеками системи НАН України та бібліотеками університетів  міст Києва, Львова, Миколаєва, Харкова, Винниці, Дніпра, Кременчука.

   Працює Міжбібліотечний абонемент, за яким читачі мають можливість замовити потрібну літературу з бібліотек різних наукових закладів України.

Тел. (044) 366-25-01,366-26-39, факс (044) 366-26-86, e-mail This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Шановні колеги!

  З 15.05.2018 для локальної комп'ютерної мережі нашого інституту відкритий  доступ до колекція баз даних  компанії Ebsco.

EBSCO - служба, що надає доступ до баз даних англомовних періодичних видань.

 Частина статей у базах представлена у вигляді повних текстів, частина - тільки у вигляді анотацій (abstracts).

 У EBSCO включені якнайсвіжіші номери журналів, так і архівів - для деяких видань аж до 1950-х років.

Тестовий доступ заявлений до 15 червня включно.

Доступ відкритий з інтернет адреси http://search.ebscohost.com

СИСТЕМА НЕ ПОВИНА ЗАПИТУВАТИ ІДЕНТИФІКАТОР ТА ПАРОЛЬ!

Спочатку іде вибір інтерфейсу - обирається перший з верху.

Далі екран вибору необхідної бази даних

Далі до Ваших послуг - пошуковий інтерфейс.

Якщо будуть проблеми або методичні запитання  - звертатися до

Васильєва Олексія Всеволодовича,  директора Асоціації "Інформатіо-Консорціум",

тел:  501-1295,  e-mail:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Нові книги, що надійшли до науково-технічної бібліотеки ІЕД НАН України у 2017 році

Дисертації, що надійшли до науково-технічної бібліотеки ІЕД НАН України у 2017 році

Книги, подаровані науково-технічній бібліотеці ІЕД НАН України у 2016 році

 Нові надходження до науково-технічної бібліотеки Інституту електродинаміки НАН України
у вересні 2016 р 

Нові надходження до науково-технічної бібліотеки Інституту електродинаміки НАН України
(1 квартал 2015)

Дисертації науковців, прийняті в фонди НТБ ІЕД у 2015 р.

Представляємо Вашій увазі нову виставку, що відкрита в читальному залі науково-технічної бібліотеки «КНИГИ З АВТОГРАФАМИ АВТОРІВ».

Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих побачити свою книгу серед видань цієї виставки!

 

Публікації співробітників Інституту електродинаміки НАН України за період  2007-2016 рр.

(Бібліографічний покажчик до 70-річчя ІЕД НАН України)

 

Наша історія

 

 

      Тетяна Володимирівна Пенькова-Михайлова

Завідувач науково-технічної бібліотеки

    Інституту електродинаміки у 1958-1974 рр.

     Тетяна Володимирівна Михайлова народилася 25 січня 1908 року в робітничій сім‘ї. У 1926 році, після закінчення Дніпропетровського педагогічного технікуму, була направлена сільською вчителькою на хутір Московське Урочище Перещепинського (нині Новомосковського) району Дніпропетровської області. З 1927 по 1929 рр. працювала в школі села Голубівка того ж району.

     У 1930 році закінчує дошкільний факультет Дніпропетровського інституту народної освіти та майже два роки працює у Дніпропетровську вихователькою дитячого садка. У 1935 році переходить до Дніпропетровського обласного Радіокомітету на посаду диктора, згодом стає старшим диктором.

       В суворі воєнні роки разом з чоловіком – співробітником АН УРСР Пеньковим О.М. Тетяна Володимирівна евакуюється до Уфи. Закінчивши курси мікробіологів, з травня 1942 року працює лаборантом з виготовлення вакцин для фронту в лабораторію евакуйованого Московського інституту мікробіології та епідеміології ім. Мечникова.

     В листопаді 1943 р. реевакуювалася до Москви, де продовжувала працю до березня 1944 року старшим лаборантом сипно-тифозної лабораторії в інституті ім. Мечникова.

     У травні 1944 р. сім‘я вирушає до Києва, де Пенькова-Михайлова йде працювати лаборантом-кресляром в Інститут гірничої справи ім. М.М. Федорова АН УРСР. А вже у серпні 1944р. вона переходить до наукової бібліотеки цього інституту на посаду бібліотекаря. 23 січня 1945 р. Тетяну Володимирівну призначено завідувачем бібліотеки і на цій посаді вона працює майже 13 років.

     В середині 1958 року приймає пропозицію очолити бібліотеку Інституту енергетики АН УРСР. Майже 16 років Тетяна Володимирівна перебуває беззмінним керівником цього підрозділу. У 1963 році під час переїзду Інституту з вул. Чкалова, 55-б, до новозбудованого приміщення на Брест-Литовському проспекті,102, очолює роботи з перевезення, розміщення і влаштування бібліотечного фонду та обладнання.

     У 1964 році, в зв‘язку з реорганізацією Інституту енергетики в Інститут електродинаміки АН УРСР та Інститут технічної теплофізики АН УРСР, Пенькова-Михайлова займається перерозподілом літератури серед бібліотек новостворених інститутів, що призводить до значного зменшення кількості друкованих одиниць в бібліотеці нашого інституту.    Від того часу особливу увагу вона приділяє збільшенню загального фонду бібліотеки (за роки її завідування його обсяг зріс з 50 тис. до майже 200 тис. примірників), а також формуванню обмінно-резервного фонду і впровадженню новітніх технологій та носіїв інформації (читальні апарати, мікрофільми, мікрофіші). Завдяки наполегливій праці колективу НТБ, на початку 70-х років науково-технічна бібліотека стає діючим осередком науково-технічного інформування, постійно нагороджується дипломами за досягнення.       

       Тетяна Володимирівна Пенькова-Михайлова завжди проявляла себе як людина з активною життєвою позицією – декілька років була членом бібліотечної ради Президії АН УРСР, неодноразово обиралася до профспілкового комітету інституту. За сумлінну працю мала численні подяки від керівництва інституту.

   1 вересня 1974 р. у віці 66 років Тетяна Володимирівна Пенькова-Михайлова звільнилася з посади завідувача науково-технічної бібліотеки за власним бажанням.

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ імені В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

Центр бібліотечних електронних ресурсів і технологій

Відділ технологій дистанційного обслуговування

03039 Київ-39, проспект 40-річчя Жовтня, 3; E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ;

Internet: http//www.nbuv.gov.ua, т. 524-11-19

 

 

Відділ технологій дистанційного обслуговування Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

підготував новий науковий реферативний огляд "Нанотехнології у XXI столітті".

Ознайомитися з ним можна за наступним посиланням: http://www.nbuv.gov.ua/node/2305 .

 

 

Архів

 

 

 
ЗАГАЛЬНА ЕНЕРГЕТИКА
There are no translations available.

 
ЕЛЕКТРИКА. ЕЛЕКТРОТЕХНІКА
There are no translations available.

 
ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ. ЕЛЕКТРИЧНІ ПІДСТАНЦІЇ
There are no translations available.

 
ЕЛЕКТРИЧНІ МАШИНИ
There are no translations available.

 
РОЗПОДІЛ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ
There are no translations available.

 
ТОЧНА МЕХАНІКА ТА АВТОМАТИКА
There are no translations available.

 
СУСПІЛЬНІ НАУКИ
There are no translations available.

 
СЛОВНИКИ
There are no translations available.

 
КОМП‘ЮТЕРНА НАУКА І ТЕХНОЛОГІЯ. ЗАСТОСУВАННЯ КОМП‘ЮТЕРА
There are no translations available.

 
МАТЕМАТИКА
There are no translations available.

 
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>
Page 1 of 2